Korvpallipidu, millest puudusid Žalgirise võit ja Vene hea tunne

reede, 18. detsember 2015. a 6:58

6 0

Kaunases peetav Euroliiga mäng tähendab reeglina tõelist korvpallipidu. Nii oli eilegi, kui rohkem kui 12 600 pealtvaatajat leidsid tee Žalgiris Arenale, kuid nende lemmikud, sealhulgas Siim-Sander Vene, kaotasid Ateena Panathinaikosele 72:75.

Tõsi, kõvasti aitas kaasa halli laes rippuv hiigeltabloo, kus virtuaalne tegelane dirigeeris takti ja riigi lipuvärvide taustal jooksid hümni sõnad. Aga terve saal laulis, mängijad – ka Panathinaikose omad – ei läinud seks ajaks soojendust jätkama, vaid ootasid hümni lõppemist!

Suurepärane õhkkond oli loodud, aga järgmise 1 tunni ja 50 minuti jooksul jäi täiuslikkusest natuke puudu. Žalgiris ei saanud end kuidagi käima. Ka Vene tõdes, et alustati uimaselt ja endale sobivat rütmi ei suudetud vastasele peale suruda. „Vahepeal midagi saime, aga siis tuli jälle mõni rumal pallikaotus," ütles Vene Õhtulehele.

Poolaeg kuulus Žalgirisele 36:34 ja enne viimast veerandit juhiti juba 58:52 (perioodi lõpetas Mantas Kalnietise oma väljakupoolelt teele saadetud tabav vise!). Ent lõpp läks käest, ehkki Brock Motum sai mõni sekund enne lõppu võimaluse kolmesega lisaaeg tuua, kuid vise ei tabanud. Teisel poolajal viibis Vene väljakul täpselt 7,5 sekundit.

Žalgiris lõpetas alagrupiturniiri 5 võidu ja 5 kaotusega ning läheb neljanda kohaga vahegruppi. „Ikka tahtsime võita ja kolmandat kohta saada. Kodus tahad alati võita, lisaks olime võõrsil neile suurelt kaotanud, samuti olnuks hea esimene etapp edukalt lõpetada. Ei tulnud välja," kommenteeris Vene.

Allikas: ohtuleht.ee