BC Kalev/Cramo alistas Jenissei ja sai Ühisliigas neljanda võidu

pühapäev, 13. detsember 2015. a 16:44

6 6

Korvpalli VTB Ühisliigas sai BC Kalev/Cramo neljanda võidu, alistades kodus Krasnojarski Jenissei 80:70.

Kalev alustas viimasel ajal tavapärase koosseisuga: Sten-Timmu Sokk, Martin Dorbek, Gregor Arbet, Rolands Freimanis, Josh Boone. Haarati kerge initsiatiiv ja nelja minutiga saadi ette 11:6. Siis tuli aga pealtnäha väike detail, mis osutus järgmise nelja minuti jaoks fataalseks. Vastaselt saadi pall kätte, kuid oma korvi all jäi audist välja söötmist ootama vaid Sokk kahe vastase vastu - pall läkski kaotsi ja Jenissei teenis kaks kerget punkti. Ning külalised tegid selle peale kokku 16:2 spurdi ning pääsesid ette 22:13.

Et rütmi kaotamiseks pole palju vaja, tõestasid õnneks ka külalised, kes tegid kiirrünnakul vastukingituse, Arbet lõikas lohaka söödu vahelt ja just sekkunud Rain Veideman avas isikliku skoori. Veideman jätkas äärmiselt aktiivselt ja aitas Kalevil teha omakorda 15:0 spurdi seisuks 28:22! Ta oli selle perioodi peaaegu kõigi korvide osaline - 9 punkti ja 2 korvisöötu, lisaks 1 vaheltlõige ja 1 kulp. Peatreener Alar Varrak võttis endast küll palju andnud, kuid heas hoos mehe - tundus, et enneaegu - pingile. Kalev kaotas oma hoo, Jenissei lõpetas poolaja 11:3 spurdiga ja läks vaheajale 33:31 eduseisul.

Teist poolaega alustas Varrak tagaliinis Soku ja Veidemaniga ning see oli õige otsus. Meeskond sai end taas "jooksma", Arbet tabas mitu kolmest, alt lisas punkte Boone ning viie ja poole minutiga oli Kalev uuesti ees 47:39. Korra saadi vahe ka kümnele punktile, kuid veerandaja lõpuks näitas tabloo 52:47. Boone'i arvel oli 14, Veidemanil 11, Arbetil 10, Freimanisel 9 punkti.

Allikas: ohtuleht.ee