Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Lätlane mängis suurt rolli, et LeBron Jamesi ajalooline õhtu kurvalt lõppeks

kolmapäev, 24. jaanuar 2018. a 6:13
26 0

James jõudis ajaloolise saavutuseni San Antonio Spursiga peetud kohtumises, kui avaveerandi lõpuni oli jäänud 1,1 sekundit. James tabas sel hetkel kahepunktiviske ning tema karjääri kogusaldoks sai 30 001 silma.

33 aastat ja 24 päeva vana James on kõige noorem NBA mängija, kes antud numbrini jõudnud. Eelmine rekord kuulus Kobe Bryantile, kes suutis sama 34 aasta ja 104 päeva vanusena.

Kohtumise lõpuks oli Jamesi arvel 28 silma ja karjääri kogusaldo 30 021 punkti. NBA-s on lisaks Bryantile Jamesist rohkemat suutnud veel ainult Kareem Abdul-Jabbar (38 387), Karl Malone (36 928), Michael Jordan (32 292), Wilt Chamberlain (31 419) ja Dirk Nowitzki (30 837).

Jamesi rekordist oli aga vähe kasu, kuna Cleveland kaotas võõrsil San Antoniole lõpuks 102:114. Võitjate resultatiivseim oli LaMarcus Aldridge 30 silmaga. Spursi ridades mängus suurt rolli ka Läti koondislane Davis Bertans. Algkoosseisus alustanud Bertans sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul viskas 13 punkti, võttis 5 lauapalli ja jagas 3 resultatiivset söötu.

Vaata lisaks: Team Lebron võitis NBA Tähtede mängu raudse kaitse ja kolme punktiga

Allikas: sport.delfi.ee