Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Euroopa korvpall saab täna uue valitseja

pühapäev, 17. september 2017. a 11:02
2 0

Kuna kahe aasta tagune võitja Hispaania peab tänavu leppima pronksimatšiga Venemaa vastu (algab kell 17), saab Euroopa uue korvpallimeistri. Tänases finaalis, mis algab kell 21.30, mängivad kulla eest Balkanimaad Serbia ja Sloveenia.

Serbia, kes oli eelmise EMi neljas, mängis viimati finaalis kaheksa aastat tagasi, kui kaotati Hispaaniale 63:85. Viimane tiitlivõit pärineb aastast 2001, kuid siis polnud serblased ainsad, kes Jugoslaavia koondise võiduni aitasid. Tõsi, serblased andsid seal selgelt tooni, sloveenlasi polnud aga ühtegi.

Sloveenia püsib käimasoleval EMil kaotuseta - A-alagrupi täideduga võitmise järel alistati kaheksandikfinaalis Ukraina (79:55), veerandfinaalis Läti (103:97) ja poolfinaalis suurfavoriit Hispaania (92:72). Serbia koondis võitis D-grupi, kuigi kaotati venelastele 72:75, ning alistas seejärel play-offi mängudes Ungari (86:78), Itaalia (83:67) ja Venemaa (87:79).

Loe ka: Sloveenia korvpallikoondislased purustasid veel ühe võimsa rekordi

Allikas: sport.delfi.ee