Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Ülipõnev finaali avavaatus! Kalev mängis 23-punktilise eduseisu maha, kuid sai ikkagi napi võidu

teisipäev, 15. mai 2018. a 17:21
13 0

Üsna pingevaba kolmanda veerandi lõpuks olid kalevlaste edunumbrid 80:61, kuid neljanda veerandi esimese kahe ja poole minutiga tuli Tartu mängu tagasi, vähendades vahe 74:84-le! Kui mängida jäi pisut alla kolme minuti, oli Tartu jõudnud vaid punkti kaugusele - 90:91! Lõpus näitas BRiscoe oma ründevõimsust ja vedas Kalevi ikkagi võidusadamasse.

Esimest korda jagati omavahel kulda ja hõbedat 2005. aasta kevadel, misjärel on kahe suure duelli nähtud kordi ja kordi. Vaid 2010. aastal ja mullu jäi Kalev/Cramo ning Tartu duell nägemata, kaarte on suutnud segamini lüüa Rakvere Tarvas ja Rapla Avis Utilitas.

Aga tänavu siis taas kaks Eesti korvpalli "mammutit" finaalis. Soosikuks Kalev/Cramo, kes jahib kümnendat tiitlivõitu.

Finaalseeria avamäng peetakse Saku suurhallis alguseks kell 19. Delfi TV vahendab kohtumist otseülekandes. Abikommentaatorina saab sõna Kalev/Cramo neljal korral meistrikullani tüürinud Alar Varrak.

Finaalseeriate senine seis on Kalev/Cramo kasuks 8:3, mängude kaupa 35:21. Korra said tartlased kuiva võidu, kalevlased on samaga hakkama saanud koguni neljal korral.

Vaid kaks finaalseeriat on olnud sajaprotsendiliselt Suure Finaali nime väärt – nii 2005 kui 2006 läks meistri selgitamiseks vaja seitset mängu.

Tänavu on meeskonnad kohtunud KMLis neli korda ning kolmel korral on edu saatnud Kalev/Cramot. Samas, viimase omavahelise mängu Kalevi spordihallis võitis 8. veebruaril Tartu (75:73). Toona oli TÜ resultatiivseim 16 punktiga Steven Cook, Cramo poolel aga 20 punktiga Cedric Simmons.

Allikas: sport.delfi.ee